Řidiči, dejte pozor! Silnice ve Zlínském kraji pokryje ledovka

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve východní polovině České republiky se bude v noci na sobotu a v sobotu dopoledne tvořit ledovka. Podle výstrahy vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem zasáhnou mrznoucí deště i Zlínský kraj. Pozor by si měli dát nejen řidiči, ale i lidé při pohybu venku.

Mrznoucí srážky zasáhnou nejdřív Liberecký, Královéhradecký, Pardubický kraj a Vysočinu. Tam výstraha vejde v platnost už od sobotní druhé hodiny ranní. Postupně se srážky budou dostávat na východní část území a od páté hodiny ranní zasáhnou i zbytek Moravy včetně Zlínského kraje. Ve vyšších polohách budou dešťové srážky přeházet ve sněhové. Výstraha by podle aktuální předpovědi měla přetrvat až do sobotní třetí hodiny odpoledne.

Meteorologové varují před problémy v dopravě, které může ledovka způsobit. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství, přizpůsobit jízdu stavu vozovky a počítat s možným zdržením. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně a předejít tak úrazům při uklouznutí. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven.