Senior srazil v Přerově cyklistu. Neviděli jste nehodu?

foto mjmomty, licence CC BY 2.0

PŘEROV – 20. listopadu v 7:45 hodin ráno srazil senior 17letého cyklistu jedoucího po přechodu. Cyklista utrpěl při nehodě vážné zranění. Policie nyní hledá svědky nehody, kteří by ji pomohli řádně objasnit.

„Dne 20. listopadu 2019 v 07:45 hodin se stala dopravní nehoda na ulici Lipnická v Přerově na přechodu pro chodce u Lidlu. Řidič vozidla v seniorském věku jel s vozidlem Š Citigo na zelenou ve směru od ulice Velká Dlážka a odbočoval vpravo směrem na Lýsky. Po odbočení narazil do 17letého cyklisty, který jel po přechodu ve směru od Předmostí na Velkou Dlážku,“ popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nárazu mladý cyklista upadl na silnici. Ukázalo se, že při nehodě se zranil a musel být převezen do nemocnice, kde lékaři rozhodli o jeho převozu do Fakultní nemocnice v Olomouci. Při jízdě neměl ochrannou přilbu. Provedené dechové zkoušky neprokázaly na žádné straně vliv alkoholu. Řidič auta je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Policie potřebuje nehodu řádně objasnit, a proto hledá svědky nehody, kteří by mohli poskytnout jakékoliv bližší informace k tomu, jak se nehoda odehrála. Pokud jste nehodu viděli, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158.