„Uříznu vám makovici!“ Vyhrožoval agresor s motorovkou sousedům

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHOHRADECKO – Policisté dnes zveřejnili informace k případu, kdy podezřelý muž s nastartovanou pilou vyhrožoval sousedům zabitím. Agresor si v tomto týdnu od policie převzal sdělení o trestním stíhání.

K incidentu došlo 26. října 2019 v odpoledních hodinách v Třeboni. „Podezřelý muž před domem nejprve fyzicky napadl poškozenou tím, že jí uchopil za bradu a trhl jí hlavou do strany. Vnuk v sebeobraně vytáhl z kapsy plynový revolver a vystřelil varovný výstřel nad hlavu útočníka, který z místa utekl na zahradu domu své matky,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Tím však spor ani zdaleka neskončil. Útočník se totiž po chvíli vrátil a s sebou přinesl motorovou pilu. Tu měl nastartovat a s křikem sousedům vyhrožovat, že je zabije a uřízne jim „makovici“. „Svůj úmysl měl umocňovat mácháním nastartované motorové pily, kdy při tomto měl jít směrem k poškozeným. Zřejmě takto řešil sousedské rozepře,“ podotkla policejní mluvčí. V jeho činu se mu snažila zabránit jeho matka.

Třeboňští policisté muži předali ve středu 4. prosince 2019 sdělení podezření a ten je tak nyní trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.