A pátý nejlépe hodnocený film už jste viděli?

SEZIMOVO ÚSTÍ – Carroll Shelby, který úzce spolupracuje s temperamentním zkušebním řidičem Kenem Milesem, vyvíjí revoluční vozidlo, které v roce 1966 při závodě 24 hodin Le Mans poráží zástup vozů vytvořený italskou závodní legendou Enzem Ferrarim. Vysokooktanové drama Le Mans ´66 o přátelství, které změnilo závodění, je aktuálně hodnoceno jako pátý nejlepší film.

Carroll Shelby se v roce 1959 ocitá na světové špičce, když vyhrává nejnáročnější závod ze všech motosportů na světě, 24 hodin Le Mans. Bohužel se dozvídá, že ze zdravotních důvodů už nebude moci nikdy závodit. A tak v sobě objevuje designéra a obchodníka. Ve skladu ve Venice Beach začíná spolupráci s týmem inženýrů a mechaniků, zahrnujícím temperamentního zkušebního řidiče, neomaleného, arogantního a kompromisu neschopného Kena Milese. Shelbyho vozy udělají dojem i na Enza Ferrariho, který ho najímá pro Ford Motor, aby navrhl nepřekonatelné závodní auto, které na nelítostné francouzské trati překoná i samotné Ferrari. Vítězství těchto odvážných mužů však něco stojí.

Nenechte si ujít nejlegendárnější příběh v historii motorsportu 12. 12. ve 20:00 hod. v kině Spektrum v Sezimově Ústí. Matt Damon jako Carroll Shelby a Cristian Bale jako Ken Miles se vám ve filmu Le Mans´66 pokusí předat lásku, kamarádství a energii, kterou závodníci, designéři, mechanici a celý tým sdíleli.