Déšť a mráz působí potíže na silnicích. Nehod přibývá

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V sobotu brzy ráno způsobil na silnicích v kraji těžkosti déšť a nulové teploty. Povrch vozovek namrzal a složky záchranného systému musely vyjíždět hned k několika nehodám.

Policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová vyzvala řidiče ke zvýšené opatrnosti. „Po sedmé hodině ranní a mezi půl osmou jsme přijali informace hned o devíti nehodách. Všechny byly způsobené aktuálními povětrnostními podmínkami,“ uvedla. V obcích Těšetice a Suchohrdly na Znojemsku havarovalo před osmou hodinou ranní jedno osobní auto. Obdobná je situace i na Vyškovsku, kde na 215. kilometru dálnice D1 u Rousínova-Slavíkovic ve směru na Olomouc skončilo osobní auto v příkopu. Řidič byl lehce zraněn.

V sobotu ráno vyjely do brněnských ulic posypové vozy Brněnských komunikací kvůli dešti a teplotám těsně pod bodem mrazu. „Aktuálně je v terénu všech jednadvacet vozů. Upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy,“ sdělil provozní ředitel Jan Klištinec. Zejména na výše položených místech Brna podle něj hrozí nebezpečí smyku. Také záchranáři jsou v pohotovosti. „K dopravním nehodám a pádům na chodnících v souvislosti s ledovkou vyrážíme už od časného rána,“ potvrdila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.