Ujíždějící opilec, výstřel i strážník v ohrožení. Ve Strakonicích bylo rušno

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICE – Rušnou noc zažili strážníci a policisté ve Strakonicích. Padesátiletý řidič totiž nechtěl podstoupit silniční kontrolu a strážcům zákona ujel. To však nebylo zdaleka všechno. Padl výstřel, jednoho ze strážníků muž málem přejel, a nakonec s vozidlem havaroval.

Vše se událo ve čtvrtek 5. prosince 2019 v nočních hodinách. „Pravděpodobně podnapilý řidič vozidla Škoda Fabia, kterého stavěla hlídka strážníků městské policie, nereagoval na pokyny strážníků a snažil se ujet,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Strážníci jej pronásledovali a společně s hlídkou policistů mu zablokovali po pár minutách cestu. Řidič Fabie to však nevzdal a na strážníky se pokusil najet. „Jeden z nich musel dokonce použít proti vozidlu služební zbraň, druhý strážník byl nucen uskočit a řidiči se podařilo z místa ujet,“ uvedl Matzner. Poté havaroval na rozcestí u Štěkně.

Policisté řidiče zadrželi, ten odmítl dechovou zkoušku i odběr krve a následně skončil v policejní cele. „V případě, že bude agresivní řidič odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody v délce až čtyř roků,“ sdělil policejní mluvčí. Během zákroku strážníků a následné nehody nebyl naštěstí nikdo zraněn.