Během pár měsíců napadl pes dvě ženy. Majitel je trestně stíhán

ilustrační foto (zdroj commons.wikimedia.org / foto Smok Bazyli)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Opakovaný případ, kdy pes napadl kolemjdoucího chodce, vyšetřují v těchto dnech českobudějovičtí kriminalisté. Argentinská doga během pár měsíců pokousala hned dvě ženy. Její majitel je nyní trestně stíhán.

Devětatřicetiletý muž měl počátkem května letošního roku v krajském městě vést na vodítku svého psa, plemene Argentinská doga, ale bez náhubku. „Když kolem něj procházela žena, tak se po ní pes ohnal a kousl jí. Došlo k zranění s následnou dobou léčení několika měsíců,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Za pár měsíců se stejným způsobem zachoval majitel psa v Hluboké nad Vltavou, kde se jeho pes ohnal po procházející ženě a tentokrát jí způsobil lehké zranění. „Přesto musela žena vyhledat ošetření ve zdravotnickém zařízení a pár dnů byla v pracovní neschopnosti,“ konstatoval Bajcura.

Tím je jako majitel psa podezřelý trestně stíhán. Pes za své chování není pochopitelně zodpovědný. „Uvedený muž koncem minulého týdne převzal z rukou kriminalistů usnesení o zahájení trestního stíhání přečinů Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a Ublížení na zdraví z nedbalosti. Stíhání je vedeno nevazebně,“ dodal policejní mluvčí.