Řídil pod vlivem drog: Vletěl s autem do cizí zahrady!

Zdroj: Policie ČR

DOMAŽLICKO – Moc velkou radost určitě neměli majitelé nemovitosti v obci Štítary, která byla nečekaně vystavena destrukci. Ta přišla jako blesk ze silnice, jenž vede kolem tohoto pozemku.

Za vším byl nezodpovědný šestadvacetiletý řidič osobního auta Ford Focus, který jel směrem od Svržna na obec Vítání. Ten se vřítil do pravotočivé zatáčky rychlostí, kterou nemohl na mokré silnici zvládnout a neodvratně nastal sled nepříznivých událostí. Nejdříve s autem vjel do protisměru, ocitl se mimo silnici, kde hravě smetl kus dřevěného plotu, vjel do cizí zahrady a tam ještě narazil do ovocného stromu.

Na Fordu vznikla škoda kolem deseti tisíc, na oplocení pěti tisíc a na stromě jednoho tisíce korun. „Policisté při šetření této dopravní nehody zjistili, že řidič užil k jízdě auto, které nesplňovalo technické podmínky. Mělo pneumatiky rozdílného výrobce a všechny byly sjety výrazně pod minimální stanovenou mez,“ konstatovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

To však nebyl jediný mladíkovo prohřešek a tak mluvčí dále pokračovala: „Požití alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška, orientační test na návykové látky byl však pozitivní na marihuanu a pervitin. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob. Dopravní nehodu dále šetří domažličtí policisté.“