Ukradl drahé brýle přímo před kamerou. Policie ho stále nemůže dopadnout

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V Letňanech kradl neznámý muž. Do kapsy si vložil dvoje značkové brýle. Teď mu hrozí až dva roky za mřížemi. Policie ho však nejprve musí dopadnout. Možná i díky vám.

„Policisté z místního oddělení Letňany pátrají od soboty šestnáctého listopadu po totožnosti muže, který se dopustil krádeže brýlí v Bechyňské ulici v Praze 9,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Podle kamerových záznamů z prodejny, které policisté během vyšetřování krádeže zajistili, je patrné, jak neznámý muž využil nepozornosti prodavačky, která se věnovala jiným zákazníkům. Naprosto v klidu si dvoje značkové sluneční brýle vložil do kapsy a potom z prodejny odešel.

Svým jednáním způsobil škodu přesahující částku deset tisíc korun. Policisté se případem zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až dva roky odnětí svobody. Pokud muže na záběrech bezpečnostní kamery z obchodu poznáváte nebo víte, kde by se mohl pohybovat, kontaktujte prosím linku policie 158.