Ve Valmezu odstartoval vánoční program

Zdroj: Město Valmez

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V pátek 6. prosince odstartoval na náměstí letošní program vánočních trhů, které potrvají až do Štědrého dne. První z plánovaných akcí byl Mikulášský jarmark s vyhlášením vítězů soutěže o Nejkrásnější vánoční ozdobu a rozsvěcením vánočního stromečku.

„Pro základní a mateřské školy nejen z našeho města, ale z celého Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko jsme opět vyhlásili soutěž o Nejkrásnější vánoční ozdobu. Letos se do ní zapojilo sedm základních a devět mateřských škol. Doručili nám přes 120 vánočních ozdob, které zkrášlily pět vánočních stromečků v radnici a na náměstí,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková. Každá ze škol si odnesla odměnu ve formě dárkového balíčku s hrami a hračkami. Díky šikovnosti dětí mají ve Valmezu každoročně nazdobený vánoční stromeček.

Po vyhlášení soutěže následovala zábava se skupinou Alfa Band, poté přišlo na řadu slavnostní rozsvěcení vánočního stromku. To vše doplnila mikulášská družina, která měla pro hodné děti připraveny dárky.