Dlouholetí pracovníci údržby okradli svého zaměstnavatele o 6 miliónů korun!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Pod svícnem bývá tma. Tři zkušení pracovníci rozkrádali zboží ve společnosti, pro kterou pracovali. Přes překupníka je pak za výhodné ceny prodávali. Nyní jsou již bez práce, nezákonných vedlejších výdělků s obviněním z trestných činů na krku navrch.

Na policii se obrátila firma, která se zabývá on-line prodejem doma i v zahraničí. Zaznamenala „mizení“ nejrůznější elektroniky v řádech statisíců. Na základě oznámení poškozené společnosti začali krajští kriminalisté prověřovat zvláštní praktiky osob, které krátily výdělky této společnosti. Po několikaměsíční důkladné práci se policistům podařilo rozkrýt nezákonné praktiky, do kterých byli zapojeni tři pracovníci společnosti na pozici údržby.

Povedená trojice mužů z meziskladu společnosti na Praze-západ odcizila téměř stovku kusů různé elektroniky za bezmála šest miliónů korun. Ukradené mobilní telefony, paměťové karty, bezdrátová sluchátka, hodinky, fotoaparáty, tablety, kamery, externí disky sami využívali nebo prodávali za výrazně levné ceny svým známým. K odbytu zcizeného zboží měli také překupníka, svého dvaapadesátiletého známého, který kradené zboží odebíral a rozprodával dál.

Pro tři muže ve věku 30, 42 a 44 let si pak policisté přijeli přímo do práce. Následovaly domovní prohlídky nejen v bydlišti, ale i v dalších prostorách. Kriminalisté zde větší část elektroniky zajistili, současně i finanční hotovost přesahující milión korun.

Nyní jim i překupníkovi hrozí za krádeže a legalizaci výnosů z trestné činnosti tresty odnětí svobody na dobu až 8 let.

VIDEO ze zásahu policie