Nové SeniorCentrum si prohlédl každý čtvrtý obyvatel Telče

Nový domov pro seniory má kapacitu 130 lůžek, péči v něm najdou i senioři s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. Foto: SeneCura

TELČ – Otevření nového domova pro seniory v Telči zaznamenalo velký zájem veřejnosti. Během celého pondělního dne, 10. prosince, si moderní prostory přišlo prohlédnout neuvěřitelných 1 200 lidí. V Telči vyrostlo soukromé zařízení, které nabídne 130 lůžek pro seniory.

„Lidé celou dobu sledovali průběh výstavby, zajímali se o to, co jim vzniká na okraji města v historickém areálu. Navíc služby domova pro seniory tady mají dlouhodobou tradici a jsou nedílnou součástí života města,“ uvedla ředitelka SeneCura SeniorCentra Marika Krejčí. Moderní domov nabízí celkem 130 lůžek pro seniory se sníženou soběstačností včetně těch s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Vyrostl během dvou let na okraji Telče v historické zahradě bývalého školního areálu. V rámci výstavby došlo také k rekonstrukci prvorepublikové školy a jejímu zakomponování do nové přístavby.

Den otevřených dveří v pondělí 9. prosince využili obyvatelé k prohlídce i vzájemnému setkání. „Přivezla jsem mého tatínka a tchýni. Oběma se domov moc líbil a stejně tak i mně. Byla jsem nadšená z vlídné a příjemné atmosféry, která v domově vládla,“ uvedla jedna z návštěvnic. Hosté hodnotili drobnosti, jako pletené přehozy na postelích, útulně vybavené pokoje, příjemné barvy v interiéru, chytré hodinky na přivolání pomoci nebo prostředí ve společných prostorách. Nejvíce je těšil profesionální a milý personál a příjemná atmosféra domova.

Ředitelka nového domova SeneCura vedla i původní starý telčský domov pro seniory. Společně s klienty se do nových prostor přestěhovali na začátku listopadu. „Pro mě jsou obrovskou výhodou velké a volné prostory, které tady máme. Můžu se mnohem snadněji a sám pohybovat na vozíku, dostanu se kamkoliv,“ hodnotí jeden z klientů nový domov. Spokojenost klientů potvrzuje i fakt, že si sami společně se zaměstnanci vybrali jména svých domácností: Luční, Polní, Květinová, Zahradní a Hradební. SeniorCentrum Telč totiž využívá v Čechách ojedinělý koncept tzv. „domácností“, kdy se snaží vytvořit klientům skutečný pocit domova. Senioři bydlí v domácnostech, kde sdílejí společný obývací pokoj s kuchyňkou a jídelnou, na který navazují ložnice/pokoje klientů.
Nová SeneCura SeniorCentrum Telč se stane také významným zaměstnavatelem a postupně zde najde práci kolem 70 lidí.