Pavel Šporcl: V šatně cvičil Mozarta, na jevišti pak přejel armádu bubeníků!

Houslový virtuos Pavel  Šporcl (46) je známý tím, že umí překvapit. A tak při své premiéře v Lucerna Music Baru opět předvedl nevídaný koncert. Na jevišti exceloval vedle originální bubenické show Tokhi & the Groove Army. 

Už jen sama originální bubenická show Tokhi & the Groove Army je pěkný nářez. Vychází z principů brazilské samby, ale v několika aspektech ji přesahuje. Skupina bubeníků používá nástroje typické pro slunnou Brazílii jako je surdo, caixa, caxixi, pandeiro, tamborim, ganza, timba. Je to temperamentní vystoupení, které si diváky natolik podmaní, že se doslova poddají její nespoutané síle a nezdolné energii. Bubeníci je zaujmou osobitou choreografií a originálními kostýmy. Je to taková síla, že se  obejdou i bez ozvučení, takže pro ně není problém, aby se celá skupina vydala s nástroji na pochod.

Pro jediného houslistu je to tedy pořádná výzva! A kdo jiný by ji zvládl lépe než náš nejlepší houslista Pavel Šporcl. Spojení dokonalého zvuku houslí  a dunění bubnů byl nezapomenutelný a strhující zážitek.  „Na koncertě s Grow Army jsem hrál jen na elektrické housle, protože přes ty bubny nebyly mé modré akustické vůbec slyšet,“ usmíval se po koncertě Šporcl, který už sice pětkrát vyprodal  Lucernu a dvakrát Forum Karlín, zato v Lucerna Music Baru měl  premiéru.

Nezbývá než doufat, že toto vystoupení nebylo poslední , a že se v tomto skvělém seskupení hudebníci sejdou opět, minimálně na velkém Šporclově koncertě „Na hraně“, který bude 5.prosince v O2 areně!