Rokycanská nemocnice hledá vhodného projektanta!

Zdroj: plzensky-kraj

ROKYCANY – Mnozí z vás jste se již jistě dověděli z médií o pozitivních změnách, které se v nedávné době udály v Rokycanské nemocnici a ocenit je již mohou její hospitalizovaní pacienti.

Nemocnice nakoupila za 4,6 milionu korun nová lůžka a noční stolky. Nahradily původní, které již byly morálně i fyzicky zastaralé. Pro pacienty znamenají nová lůžka více pohodlí a méně závislosti na personálu. „Polohu lůžka si mohou nastavit sami pacienti. Díky elektrickému ovládáni to zvládnou i ti méně pohybliví. Mohou se sami posadit nebo naopak lehnout, zvednout podhlavník či část pod nohami nebo sjet s postelí níže či výše,“ vysvětluje hlavní sestra nemocnice Marcela Krupičková s tím, že elektrické ovládání uleví i ošetřovatelkám a sestrám. „Na starších postelích bylo polohování manuální a fyzicky někdy dost náročné, neboť na nich občas leží pacienti s hmotností přes sto kilogramů,“ doplňuje hlavní sestra. Nosnost lůžek je až 250 kilogramů.

To je ovšem jen začátek chystaných změn v Rokycanské nemocnici a další plány do budoucna jsou veliké. Počítá se zde s velkou investicí. „V době, kdy výkonnost ekonomiky přináší prostřednictvím daňových výnosů do rozpočtu kraje o mnoho vyšší částky než v dobách minulých, je nutné investovat zejména tam, kde byla péče o majetek roky zanedbávaná. A v Rokycanské nemocnici tomu tak, bohužel, bylo. Proto je nyní v běhu například výběrové řízení na výstavbu nové kotelny za přibližně 30 milionů korun a bude vypsáno výběrové řízení na projektanta, který připraví v etapách projekt na rekonstrukci celého objektu nemocnice,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast ekonomiky, investic a majetku Marcela Krejsová s tím, že etapy v projektování i v realizaci rekonstrukce musejí navazovat na finanční možnosti kraje. „Vynaložit najednou 400 milionů korun, což je hrubý odhad investice, by znamenalo odložit či přerušit další stejně důležité investice v nemocnicích či v sociálních zařízeních,“ doplnila Marcela Krejsová.