Těžce zraněný řidič uvízl v troskách auta: Podcenil mokrou silnici!

DOMAŽLICKO – Nepřiměřená rychlost na mokré silnici se velmi krutě vymstila řidiči neznámé totožnosti, který v autě značky Peugeot 206 byl na cestě směrem od obce Meclov na Horšovský Týn.

Když včera krátce před dvaadvacátou hodinou projížděl mírnou levotočivou zatáčku, dostal smyk, ocitl se v protisměru a ztratil nad svým autem kontrolu. To vletělo do silničního příkopu, kde narazilo do dopravní značky “Restaurace”, přetočilo se přes střechu a střetlo se se stromem, který prudkým nárazem přerazilo a zastavilo se v pozici na pravém boku, kde muž zůstal bezmocně zaklíněný. „Hasiči museli použít vyprošťovací zařízení. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena,“ popsal situaci mluvčí hasičů Petr Poncar.

K vážné události se vyjádřila mluvčí policie Dagmar Brožová: „Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění neznámého řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice v Plzni. Kvůli jeho vážnému stavu nemohla být provedena dechová zkouška, a tak byl zajištěn odběr krve a moči v nemocnici. Škoda na vozidle Peugeot 206 byla vyčíslena na 20 tisíc korun, na dopravní značce vznikla škoda ve výši osm tisíc korun a na listnatém stromu dva tisíce korun. Dopravní nehodu dále šetří a totožnost řidiče zjišťují domažličtí dopravní policisté.“

Zdroj: Policie ČR