Vsetín má další stoletou občanku

Zdroj: Město Vsetín

VSETÍN – Krásné životní jubileum oslavila 8. prosince Marie Mikulcová, žijící v Domově důchodců v Karolince. Popřát ji přijelo mnoho gratulantů.

„Mezi těmi, kteří jubilantce popřáli vše nejlepší do dalšího života, byli starosta Vsetína Jiří Růžička, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, ředitelka Sociálních služeb Vsetín Michaela Pavlůsková či Ludmila Pekarová z Okresní správy sociálního zabezpečení Vsetín, která oslavenkyni předala blahopřání od ministryně práce a sociálních věcí,“ popisuje oslavu Jiří Žůrek.

Oslavenkyně se narodila ve slovenských Lazech pod Makytou jako jedna z šesti sourozenců, skoro celý svůj život prožila na Vsetíně, kde i pracovala jako kuchařka ve vsetínských sklárnách. Jejím receptem na dlouhověkost je abstinence, každodenní procházky, četba a síla bylinek. Město Vsetín má v současné době kromě čerstvé jubilantky další tři více než stoleté občany. Nejstarší je Miroslava Mynaříková, která měla letos v květnu 101 let, o zhruba měsíc mladší je pak Lydie Polášková. Rovnou stovku letos v srpnu oslavil Bohumír Kočí.