Důležitá preventivní kampaň cílí na nakupující v obchodech. Nenechte se okrást v době svátečního shonu

Ilustrační foto: T. Branda.

HLUČÍN – Preventivní kampaň „Kdo s koho“ cílí na zvýšení informovanosti občanů nakupujících v supermarketech ohledně odložených osobních dokladů. Nestřežené osobní doklady je jednoduché ukrást.

V současné době probíhá na Opavsku preventivní kampaň „Kdo s koho“, kterou provádějí policisté.  Policie má za cíl informovat občany o rizicích nehlídání a odkládání osobních dokladů, tašek, peněženek a dalších věcí osobní potřeby během nakupování. Zvláště současný shon před svátky je pro zloděje a kapsáře tou vhodnou dobou, kdy mohou v nestřeženém okamžiku něco cenného ukrást.

Je vhodné zdůraznit základní pravidla, jak se nenechat okrást a nezkazit si pohodu nadcházejících svátků. Mezi základní pravidla spojená s prevencí odcizení osobních věcí patří například to, že by si zákazníci nikdy neměli odkládat tašky, příruční zavazadla a další osobní věci do nákupních košíků. Je tak potřeba, aby nakupující měli peněženky a doklady a jiné cennosti vždy pod kontrolou, a to ve vnitřních částech oděvů či v tašce, a především u sebe. Pokud ukládáte věci do zavazadlového prostoru, vždy si ponechte důležité osobní věci (tašky, kabelky, cennosti) v prostoru řidiče či u sebe, abyste o nich měli přehled.