Dva zadržení muži. Měli u sebe nože a s policisty se potkat rozhodně nechtěli

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Dva případy lapení nebezpečných mužů se odehrály na různých místech v Praze. Případy měly některé společné rysy. Třeba ozbrojení nožem.

„Na tísňovou linku 156 zavolal obyvatel panelového domu v Pavlišovské ulici v Horních Počernicích s tím, že jim spí v domě neznámý muž,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Hlídka dorazila na místo, a v devátém patře domu probudila šestadvacetiletého muže. Po nezbytném ověření totožnosti vyšlo najevo, že je na muže vydán příkaz k zatčení za účelem vydání do výkonu trestu. Před převozem na policejní stanici byl mladý muž prohledán. Měl u sebe dva nože.

Druhý případ se odehrál u Libeňského mostu v Praze 8. „Zde projíždějící hlídka spatřila muže, který se snažil urychleně zmizet z jejich dohledu a ještě se pokusil před nimi schovat ve křoví,“ uvedla mluvčí. Když ho hlídka dostihla, uvedl cizinec, že nemá žádné doklady a ani povolení k pobytu. Předtím, než jej strážníci převezli na policejní služebnu k dalším úkonům, objevili u něho kuchyňský nůž. Na policejní stanici bylo navíc zjištěno, že se cizinec nachází v evidenci nežádoucích osob.