Dvaatřicet sociálně slabých občanů v České Lípě bylo evakuováno. Shořela jim ubytovna

ČESKÁ LÍPA – Včera odpoledne zasahovali hasiči při požáru ubytovny pro sociálně slabé v České Lípě. Obyvatelé ubytovny museli být evakuováni, zabránit šíření požáru se hasičům podařilo až za téměř tři hodiny.

K požáru došlo v dřevěné části ubytovny CENTRUM N v ulici Svojsíkova stezka, v části Dubice. Ve staré budově žijí převážně sociálně slabší spoluobčané. Na místo požáru byly nejprve vyslány čtyři jednotky hasičů, vzhledem k postupujícímu ohni ale musel být jejich počet zvýšen na deset. Velitel zásahu si na místo události vyžádal také chemický automobil pro doplňování vzduchových lahví. Tou dobou byl již vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Na místo byl povolán evakuační autobus z Jablonce nad Nisou, který zajistil tepelný komfort pro evakuované osoby, které tou dobou čekaly na náhradní ubytování. Bylo evakuováno celkem 32 osob, z toho 12 lidí ze zasažené budovy a 20 osob ze sousedního objektu. Náhradní ubytování v Zákupech využilo celkem šestnáct osob. Ostatní se ubytovali u příbuzných či známých. Nikdo z obyvatel ubytovny nebyl zraněn.

„Zasažena byla střešní konstrukce a půdní prostory objektu. Požár se později rozšířil i do obytných částí domu. Hasiči museli vyříznout otvor na střeše speciálním zařízením CCS Cobra, aby zabránili šíření horkého kouře ve střešním prostoru. Zároveň nasadili šest vodních proudů,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Hložková. Do nočních hodin probíhaly hasební práce, rozebírání konstrukce a vyhledávání skrytých ohnisek.

Starostka města Jitka Volfová na svém profilu na sociální síti uvedla: „Ve středu 11. prosince proběhne v objektu revize elektriky a zároveň jeho kontrola. Předpokládáme, že se evakuovaní lidé budou moci vrátit zpět.“ O postižené rodiny i jednotlivce se město postará. Příčina události a výše škody je v šetření.

Foto: HZS LK, Hasiči Česká Lípa