Kam v Brně na brusle? Zde je přehled veřejného bruslení

Kluziště pod Joštem, zdroj: Verejne-brusleni.info

BRNO, BRNO-VENKOV – Věděli jste, že je v Brně více než 10 kluzišť, kam si můžete jít zabruslit? Tady je seznam pro letošní sezónu,  kluziště jsou seřazena podle městských částí.

Brno-Černovice: Černovické kluziště je otevřeno denně včetně víkendů. Půjčují tu i brusle, případně vám je i nabrousí. Kluziště nejdete za garážemi v ulici Knéslova. Plochu si můžete pronajmout pro soukromé účely, např. pokud si chcete zahrát hokej nebo mít plochu sami pro sebe.

Brno-Královo pole: V Králově poli se nachází největší ledová plocha pod širým nebem vůbec. Kluziště Vodova je velmi oblíbeným kluzištěm v Brně a každoročně přitáhne tisíce návštěvníků. Mají tady totiž zimní bar a otevřeno denně.

Dále se můžete vydat do Ponavy, kde máte hned 2 možnosti bruslení. Tou první jsou 2 krytá kluziště ve Sport centru Lužánky (NHL a Evropská ledová plocha). Termíny bruslení jsou vypisovány zpravidla na víkendy. Zabruslit si můžete i pod širým nebem u Bobycentra – Bruslení za Lužánkami, kde se bruslí denně.

Brno-Lesná: V Lesné najdete kluziště hned u ZŠ a MŠ Milénova. Avšak pozor, povrch zde je pouze umělý a nejedná se o klasickou ledovou plochu. Provozovatel kluziště však vše dohání výborným zázemím v podobě teplého občerstvení a příjemného posezení.

Brno-Líšeň: I Městská část Líšeň má nejen pro své obyvatele své kluziště. Jeho provozovatelem je nezisková organizace Salesko. A pokud se teprve potřebujete naučit bruslit, můžete si u nich objednat i lektora bruslení.

Brno-Ořešín: V Brně-Ořešíně se místní Sokol stará o provoz přírodního kluziště. Pokud počasí přeje, můžete si výborně zabruslit na samotě u lesa! Prozatím se tu ještě nebruslí, ale očekáváme, že koncem prosince, nejpozději v lednu začne! Sledujte proto náš web pro aktuální info.

Brno-střed: V Městské části Brno-střed se nachází jedno z nejoblíbenějších kluzišť. Je to Bruslák na Moraváku pod Joštem. K dispozici je půjčovna i brusírna bruslí, a zabruslit si tu můžete každý den.

Dvě kluziště bývají pravidelně budována také na Kraví Hoře. V současné době jsou ve fázích příprav. O jejich otevření vás budeme informovat prostřednictvím našeho webu.

Na ZS Úvoz se o kvalitu ledu bát nemusíte. A pokud máte tupé brusle, rádi je vám tu nabrousí.

A samozřejmě, nesmíme zapomenout také na Kluziště Pavillon, které se nachází u stejnojmenné restaurace. Sportovní aktivity si tak můžete zpříjemnit výborným jídlem a servisem v samém srdci Brna.

Brno-venkov (Modřice): I obyvatelé jižnější části Modřic mají možnost vyrazit na brusle, a to konkrétně za Obchodním centrem Olympia, kde se již tradičně nachází kluziště s výborným zázemím s půjčovnou, brusírnou, občerstvením a možností nakoupit přímo v Olympii.

A co v okolí Brna? Pokud si chcete vyzkoušet nová kluziště, v relativní blízkosti u Brna se jich nachází hned několik.

  • Venkovní kluziště v Řícmanicích u Brna
  • Zimní stadion Blansko
  • Březina u Křtin (venkovní kluziště)
  • Zimní stadion Rosice u Brna
  • Zimní stadion Velká Bíteš
  • Zimní stadion Vyškov

Aktuální přehled s otvíracími dobami všech kluzišť najdete na Přehledu bruslení v Brně.

Kluziště Vodova