Kriminalisté stále nemají řidiče, který mohl srazit 16letého mladíka u Sobíňova

Hledané auto na kruhovém objezdu ve Ždírci nad Doubravou. Foto: kamerové záznamy, Policie ČR

HAVLÍČKOBRODSKO – Havlíčkobrodští kriminalisté stále prověřují okolnosti úmrtí šestnáctiletého chlapce. Jeho tělo bez známek života našli náhodní kolemjedoucí v sobotu 12. října kolem druhé hodiny ranní na okraji silnice II/345 mezi obcemi Sobíňov a Ždírec nad Doubravou. I přes poskytnutí okamžité pomoci přivolaný lékař konstatoval smrt. V současné době je hlavní prověřovanou verzí kriminalistů, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo. Jeho řidiče stále hledají. Pomozte i vy.

„Havlíčkobrodští kriminalisté prověřili všechny dostupné kamerové záznamy, které by mohly pomoci při prověřování okolností, za kterých došlo k úmrtí mladíka. Zatím je bohužel pátrání neúspěšné,“ sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po dalším důkladném vyhodnocení doplňujících kamerových záběrů teď kriminalisté hledají řidiče osobního auta. To zachytily kamery na kruhovém objezdu ve Ždírci nad Doubravou. „Jedná se o dosud blíže neustanovené osobní motorové vozidlo v provedení sedan – liftback, pravděpodobně tmavší barvy možné jako tovární značky BMW, popřípadě další podobné tomuto konkrétnímu vozidlu,“ upřesnila Dana Čírtková.

Auto přijelo ve směru od Sobíňova, vyjelo třetím výjezdem a pokračovalo v jízdě směrem ke křižovatce „U Lázničků“, kde na světelné křižovatce odbočilo z pohledu své jízdy vlevo a pokračovalo směrem na obec Údavy – směr Chrudim, Pardubice. Zaznamenaný čas průjezdu kruhovým objezdem tohoto auta je 12. října v 01:49 hodin. „Kriminalisté by uvítali, kdyby se jim přihlásil řidič tohoto vozidla. Se svým svědectvím se mohou přihlásit případně další osoby, které by mohly podat bližší informace k uvedenému vozidlu nebo k prověřované události,“ doplnila Dana Čírtková.

Kriminalisté všechny případné svědky opětovně žádají, aby se svým svědectvím volali na linku 158 nebo se obrátili přímo na kriminalisty z oddělení obecné kriminality SKPV územního odboru Havlíčkův Brod – telefonické spojení – 974 271 326, 974 271 320, případně aby kontaktovali vyšetřovatele případu na e-mailu: pavel.vidner@pcr.cz nebo frantisek.steidl@pcr.cz.