Lidem v nouzi pomáhá Sociální nadační fond

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

BRNO – Sociální nadační fond v letošním roce zdvojnásobil svoji pomoc a přispěl k překlenutí tíživé situace více než stovce lidí. Fond, jehož činnost podporuje město Brno a Jihomoravský kraj, vyhověl celkem 121 žádostem a vyplatil 2 miliony korun.

„Jsem velmi ráda, že město prostřednictvím Sociálního nadačního fondu pomáhá těm, kteří to opravdu potřebují. Do obtížné životní situace se totiž může dostat každý, nezávisle na věku nebo zdravotním stavu. Ne každý má ale možnost se z potíží dostat jen vlastními silami,“ uvedla primátorka města Brna a předsedkyně správní rady fondu Markéta Vaňková.

Fond pomohl například matce a jejímu dvanáctiletému synovi, který je tělesně a mentálně postižený, dále dostala dívka příspěvek na bydlení po opuštění dětského domova. Pomoc dostali také prarodiče pečující o svá vnoučata z důvodu opuštění rodiči. Sociální nadační fond přispěl na školní pomůcky babičce, která se stará o děti, jejichž otec je vězení a matka nehradí výživné. Podpořeno bylo také osm projektů nestátních neziskových organizací. Pomoci může také veřejnost příspěvkem na transparentní účet.