Nová interna ve šternberské nemocnici poskytne pacientům moderní péči

stavba interny

ŠTERNBERK – V pondělí 9. prosince hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk zahájil poklepem základního kamene stavbu nového interního pavilonu v Nemocnici Šternberk. Pacientům by měl sloužit do dvou let.

Nová budova by měla být čtyřpodlažní. V prvním nadzemním podlaží budou ambulance – například kardiologická a gastroenterologická. Ve druhém a ve třetím podlaží se pak bude nacházet lůžková část. Kromě dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením zbude prostor také na vyšetřovnu, sesternu nebo pracovnu lékaře. „Čtvrté nadzemní podlaží obsadí jednotka intenzivní péče s deseti lůžky. Jednotlivé pokoje budou situovány kolem dohledového pultu, díky čemuž se zdravotníci v případě potřeby snadno a rychle dostanou k pacientovi. V severní části se nachází čtyři inspekční pokoje se společným hygienickým zázemím,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Nová budova za 253 miliónů korun je jednou z největších současných investic Olomouckého kraje. V návaznosti na výstavbu nového pavilonu interny v současné době probíhá také budování parkovacích ploch. Ty přijdou na 28 miliónů a hotové budou v polovině příštího roku.