Stavební práce jsou u konce. Vodní ulice v Kroměříži má nový povrch

Foto: Vodní ulice v Kroměříži. Zdroj: Město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Opravy ve Vodní ulici v úterý definitivně skončily kolaudací nového chodníku a silnice. První etapa prací, které zahrnovaly také opravy kanalizace, vodovodu a plynového vedení, skončila loni, letos se pracovalo ve zbylé části ulice. „Rád bych poděkoval obyvatelům Vodní ulice, zdejším podnikatelům i všem ostatním, kteří ulicí procházejí, za trpělivost. Ulice je v novotě a věřím, že na desítky let se obejde bez významnějších oprav,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Loni stavbaři pracovali v části ulice od obchodního domu Baťa po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní, letos přišla na řadu zbylá část Vodní ulice. Jako první v ulici skončila společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž, která zde obnovovala kanalizaci a vodovod, po nich dokončila výměnu potrubí plynárenská skupina innogy. Následně začátkem srpna začaly práce na obnově povrchu.

Povrch ulice je stejný jako v loni opravené části. „Historický ráz ulice zůstal zachován. Po obou stranách jsou chodníky z pásových žulových desek, silnice je z žulových kostek. Chodníky jsou rozšířené na úkor komunikace. Získali jsme tak více místa pro pěší a také pro restaurační předzahrádky,“ doplnil Jaroslav Pajgr z radničního odboru investic.

Opravy povrchů měla na starost pražská společnost PORR a.s. Náklady činí za obě etapy celkem zhruba 14,2 milionu korun.