Strážníci vyjížděli k ukradenému mobilu. Nakonec museli vytrhnout muže ze spárů smrti!

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Tísňovou linku pražských strážníků využil muž okradený o mobilní telefon. Strážníci však na místě museli zachraňovat život muže v kolapsovém stavu. Telefon šel okamžitě stranou.

„Dvě hlídky pražských strážníků vyrazily do ubytovny zahraničních dělníků v Modřanech. Zde se měl nacházet muž, který se obrátil na tísňovou linku 156 s tím, že byl okraden o mobilní telefon,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Strážníci byli na místě během pěti minut a nalezli muže, který na ně pokřikoval z prvního patra. Prý potřebuje pomoc, ale ta měla být směřována k bezvládně ležícímu muži, obklopenému hloučkem rozčilených lidí. Jedna hlídka uklidnila postávající, a druhá začala poskytovat muži první pomoc. Jeho stav byl skutečně vážný, měl zapadlý jazyk, nedýchal, a bylo nutné neprodleně obnovit jeho životní funkce.

Naštěstí nebylo třeba použít defibrilátor a postačila nepřímá srdeční masáž. Byli přivoláni záchranáři, do jejichž péče byl předán již stabilizovaný muž. Strážníci začali zjišťovat, co se vlastně stalo. „Dle totožných výpovědí se muž skácel bez cizího přičinění, a oznamovatel byl situací natolik rozhozen, že už nechtěl údajně odcizený mobilní telefon dále řešit,“ doplnila mluvčí. Hlídka ho tedy poučila, jak má postupovat, pokud by v budoucnu svůj názor změnil.