Ve Velkém Meziříčí odstartovala výstavba nového policejního oddělení

Vizualizace nového policejního oddělení, které do jara 2022 vyroste ve Velkém Meziříčí.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Poklepáním základního kamene symbolicky odstartovala výstavba nového obvodního oddělení Policie České republiky ve Velkém Meziříčí. Stavební práce za 60 milionů korun začnou ještě letos a hotovo má být nejpozději na jaře 2022.

Policejní oddělení vyroste na pozemku v blízkosti centra města za řekou Balinkou. Pozemek v ulici Třebíčská darovalo Krajskému ředitelství policie kraje Vysočina Město Velké Meziříčí, které místo stavby navíc rovnou i zasíťovalo.

Slavnostního poklepání základního kamene se ujali ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Miloš Trojánek, Miloslav Klodner, náměstek ředitele pro ekonomiku, Miroslav Stárek, vedoucí územního odboru Žďár nad Sázavou, starosta Velkého Meziříčí Josef Komínek a Miroslav Štola, jednatel společnosti Gremis, která vyhrála výběrové řízení a stanici postaví. Foto: Policie ČR

Nová budova bude mít podle návrhu architekta Libora Žáka tři nadzemní podlaží. Prostřední vstupní podlaží využívá bezbariérového vstupu pro veřejnost. V něm se bude nacházet i centrální pracoviště celé budovy – pracoviště nepřetržité dozorčí služby. Druhé nadzemní podlaží je nástavbou nad operativním nepřetržitým provozem dvou spodních podlaží. Své místo tady najdou převážně kancelářské plochy a zázemí tu bude i vedení obvodního oddělení. Podzemní podlaží pak bude sloužit pro nezbytné zázemí – garáže, šatny, cely a technické zázemí. Všechna podlaží budou mít dominantní prostor – halu se schodištěm v centrální poloze uvnitř dispozice.

Budovu bude teplem zásobovat nově zřízený prostor s plynovými kondenzačními spotřebiči. Druhým významným zdrojem budou klimatizační jednotky, které zajistí teplo na jaře a na podzim a naopak chlad v létě. O větrání se postarají rekuperační jednotky, které budou využívat přebytečné teplo znehodnoceného vzduchu.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina má aktuálně dvacet obvodních oddělení a sedm policejních stanic. Téměř všechna obvodní oddělení i policejní stanice sídlí ve vlastních prostorách. Výjimkou jsou pronajaté prostory, kde sídlí policejní stanice v Ledči nad Sázavou, Přibyslavi, Jaroměřicích nad Rokytnou a Polné. Tady všude policisté pronajímají prostory měst.