Více než sto poškozených přišlo svou důvěřivostí o desítky milionů korun!

Ilustrační foto

PRAHA – Dva muži vylákali z mnoha lidí citlivé údaje a pak jim vysáli konta. Policie podvodníky lapila a nyní zjišťuje, kolik lidí vlastně okradli.

„Od poloviny října pracovali policisté a kriminalisté na rozpletení komplikovaného případu tzv. phishingových útoků, kdy pachatelé vylákali z poškozených údaje k účtům prostřednictvím falešných přihlašovacích stránek internetového bankovnictví nebo podvodných platebních bran,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Muži ve věku třiadvacet a pětadvacet let pak vysávali účty poškozených. Rovněž si opatřovali duplikáty platebních karet a vybírali pomocí nich z bankomatů. PIN získali rovněž od důvěřivých poškozených.

„Daným jednáním nedošlo k prolomení ochrany internetových bankovních služeb nebo ochrany k platebním kartám. Obvinění pro své jednání pouze využili informace, které jim poškození vydali na základě podvržených stránek a díky lehkovážnému nakládání s přihlašovacími údaji do internetového bankovnictví, popřípadě údaji k platebním kartám a to včetně PIN,“ doplnila mluvčí. Případ je mimořádný díky počtu poškozených, kterých je v současné době více než sto a další mohou přibýt. Škoda se zatím vyšplhala na více než dvacet milionů korun. Policie stále hledá další poškozené a to napříč republikou.