Z pohřešovaného se stal hledaným. Šedesátiletý muž způsobil škodu téměř za sto tisíc!

ORLICKOÚSTECKO – Šedesátiletý muž byl pohřešován od začátku září, to se ale změnilo, když policisté pojali podezření, že muž je tím, kdo vykrádá chaty na Orlickoústecku, a stal se naopak hledaným. Před pár dny policisté jeho “nový způsob života” ukončili, třiadvacátá vykradená chata se mu stala osudnou.

Policisté z České Třebové dopadli přímo při činu muže, který byl v jejich hledáčku od začátku září. V tu dobu ho pohřešovala rodina, doslova se po něm slehla zem až do okamžiku, kdy během ohledání místa činu zajištěné stopy u vykradené chaty naznačily, že právě on se v určitém čase na daném místě mohl pohybovat.

Celostátní pátrání pokračovalo, z pohřešovaného se stal hledaným. „Dne 6. prosince letošního roku však mohl pátrač z oddělení obecné kriminality díky policistům z českotřebovského obvodního oddělení spis uzavřít. Hlídka ho totiž dopadla při vloupání do další chatky v blízkosti České Třebové,“ uvedla policejní tisková mluvčí Eva Maturová.

Jeho omezení na svobodě proběhlo bez větších komplikací. „Dnes už víme, že místo, kde byl dopaden, není tím jediným, kam se vloupal. Téměř 60letý muž se přiznal k celkem devatenácti vykradeným chatkám v okolí České Třebové, čtyřem na Orlickoústecku a k poškození traktoru spojeného s krádeží motorové pily,“ dodala mluvčí. Škoda je vyčíslena na částku převyšující 90 tisíc korun. Paradoxně více než dvě třetiny škody čítá poškození věcí, než hodnota věcí, které údajně odcizil.

Stíhán je na svobodě, v případě prokázání a uznání viny mu za krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody hrozí až tříleté vězení.

Ilustrační foto: Shutterstock