Zajít na adventní koncert, vyrobit si vlastní papír nebo jít fandit na tenis? Přinášíme vám tipy pro nadcházející víkend

foto Advent Torsten Scholz, licence CC BY 2.0

OLOMOUCKÝ KRAJ – Většina víkendových akcí se pořád týká Vánoc, které jsou blíž a blíž. Máme tu už totiž 3. adventní neděli. Takže není nouze o různé adventní koncerty, můžete zajít s přáteli na punč na vánočně vyzdobená náměstí nebo na vánoční trhy, ale i do přírody, můžete si jít zabruslit nebo aspoň fandit například na tenis do Prostějova, do kina nebo do divadla, možností je mnoho. V několika lyžařských střediscích se už lyžuje, takže si můžete zasportovat i aktivně. Doufáme, že si vyberete z našeho přehledu akcí právě tu podle vašeho gusta. Přejeme vám krásný a pohodový předvánoční víkend.

OLOMOUCKO

Program na vánočních trzích v Olomouci patří v sobotu 14. i v neděli 15. prosince od 13 hodin dětem, v sobotu je na programu balonková show a v neděli se bude hrát divadlo pro děti  a od 16 hodin je pak po oba dny naplánovaný hudební program.

Na Výstavišti Flora v Olomouci se o víkendu 14. a 15. prosince vždy od 9 do 16 hodin koná Vánoční Flora. Ta nabídne slavnostní vánoční atmosféru, ve které se můžete setkat s přáteli, popovídat si, koupit si něco na zub a posedět s hrnečkem svařáku nebo punče. Kulturní program mají přichystaný dětí z olomouckých škol, jsou připraveny stánky s vánočními drobnostmi a pro děti tvořivé dílničky.

Moravského divadlo v Olomouci si pro nás připravilo Vánoční koledování. V sobotu 14. prosince od 10 do 11 hodin zazpívá sbor opery a operety Moravského divadla ty nejkrásnější koledy. Vstup je volný.

Hudební kapela Jamr‘s zve v sobotu 14. prosince od 19 do 22 hodin na Benefiční vánoční večírek do Jazz Tibet Clubu v Olomouci. Čeká vás skvělá zábava, prvotřídní muzikanti, ten nejlepší hudební výběr, vánoční atmosféra a dobrý skutek.Celý výtěžek ze vstupného věnuje kapela nadaci Šance Olomouc, která pomáhá onkologicky nemocným dětem.

V Centru ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou se můžete jít projít v sobotu 14. prosince areálem domu přírody, při tom rozsvítíte svíce nejen na adventním věnci. Na trasu se můžete vydat v době od 13 do 16 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů.

Na předvánoční koncert smyčcového tria pedagogů kroměřížské konzervatoře si můžete zajít v neděli 15. prosince v 18 hodin do Galeriezet ve Velké Bystřici.

Ve Šternberku si můžete v sobotu 14. prosince v 18 hodin zajít do Kulturního domu na galakoncert Studentského dechového orchestru Harmonie Šternberk. Na koncertě vystoupí také Dětský pěvecký sbor Základní umělecké školy Šternberk.

Uničovský Adventní jarmark je připraven v sobotu 14. prosince od 8 do 16 hodin na Masarykově náměstí v Uničově. Součástí jsou Vánoční trhy, Lidová zabijačka, ochutnávka a prodej vánoček z místních pekáren, vánoční charitativní jarmark, výtvarné dílny pro děti a výstava Vůně perníku.

V sobotu 14. prosince v 17 hodin můžete zajít na Adventní koncert v Husově sboru v Litovli, vystoupí Hanácká môzêka Litovel a hosté z Hanácké ambasády.

Myslivecký spolek v Náměšti na Hané srdečně zve na tradiční Poslední leč, která se koná v kulturním domě v Náměšti na Hané v sobotu 14. prosince od 17 hodin.

PROSTĚJOVSKO

V areálu Tenisového klubu Prostějov se od soboty 14. prosince do pondělí 16. prosince koná tenisová extraliga, která je kláním smíšených týmů nejlepších tenisových klubů České republiky o titul Mistra České republiky.

Pro děti je v sobotu 14. prosince od 8:30 do 9:30 hodin v sále Duhy kulturního klubu v Prostějově připraveno Vánoční pásmo pohádek.

Na Vánoční koncert pěveckého sboru Proměny si můžete zajít v neděli 15. prosince v 17 hodin do kostela Povýšení svatého Kříže v Prostějově.

Na zámku v Čechách pod Kosířem můžete zažít zámecké Vánoce, a to v sobotu 14. prosince i v neděli 15. prosince, prohlídky začínají vždy v každou celou hodinu od 10 hodin dopoledne, od 10 do 16 hodin probíhají dílničky na Hanácké ambasádě. Prohlídky jsou zaměřené na vánoční tradice doplněné hranými scénkami. Zámecké interiéry budou vánočně vyzdobeny. Doporučuje se rezervace prohlídky na telefonu 773 784 110.

V sobotu 14. prosince se v KonIci konají tradiční Vánoční trhy s bohatým programem, které začínají v 9 hodin ráno a konec je plánován na 9 hodin večer. Přichystány budou stánky s vánočními zbožím, nesmí chybět punč a těšit se můžete i na ohňostroj v 17:30 hodin.

V Sokolovně ve Slatinicích vystoupí v sobotu 14. prosince od 19 hodin písničkář Pavel Dobeš se svým Adventním koncertem.

PŘEROVSKO

Na náměstí T. G. Masaryka v Přerově probíhá v sobotu 14. i v neděli 15. prosince kulturní program v rámci akce Vánoce v Přerově 2019 už od 15 hodin odpoledne až do večera.

Do muzea Komenského v Přerově si můžete v sobotu 14. a v neděli 15. prosince od 9 do 16:30 hodin přijít nazdobit vlastní baňku a získat tak originální dárek pro sebe či pro své blízké.

V neděli 15. prosince od 19 hodin v Městském domě v Přerově zazní Vánoční oratorium. Hudební pásmo vychází z novozákonních evangelijních příběhů o narození Ježíše Krista. Vystoupí sbory Cherson, Smíšený pěvecký sbor města Šternberka, Pěvecký sbor Vocantes a sólisté z Městských divadel Brno.

Loutkové divadlo Sokol Přerov zve v neděli 15. prosince ve 14 a v 16 hodin všechny děti na loutkové divadlo Štědrý večer.

Pobočky Městské knihovny v Přerově nabízejí předvánoční tvořivé dílny, a to v pobočce v Dluhonicích se budou v sobotu 14. prosince od 17 hodin vyrábět svícny a ozdoby z korálků, v ŽeravIcích bude v sobotu 14. a v neděli 15. prosince od 13 hodin probíhat adventní tvoření pro děti.

V sobotu 14. prosince od 17 hodin vystoupí na Masarykově náměstí v Hranicích netradiční kapela Ukulele Orchestra. V 18:45 hodin ji vystřídá ohňová show. V neděli 15. prosince se mohou diváci těšit na Kouzelné Vánoce, kdy v 16 hodin proběhne představení Malá mořská víla v podání stepařů Taneční školy Sester Hlavinkových a následovat bude v 17 hodin kouzelnické vystoupení Zimní kouzelná show.

Celodenní tvoření a hraní pro děti od 5 do 12 let s názvem Ježíškova dílna je připraveno ve Středisku volného času v Lipníku nad Bečvou. Začátek je v 7.30 hodin, závěr v 16 hodin. Je potřeba se přihlásit.

Turnaj ve stolním fotbálku se bude konat v sobotu 14. prosince od 13:00 hodin v zámku v Hustopečích nad Bečvou. Registrace týmů proběhne na místě do zahájení turnaje. A v 18 hodin tu bude připravena ochutnávka piv z malých řemeslných pivovarů.

ŠUMPERSKO

Šumperku se v sobotu 14. prosince od 9 do 14 hodin na Hlavní třídě mezi obchodním domem a hotelem Grand uskuteční Vánoční farmářské trhy.

V sobotu 14. prosince se v Domě kultury Šumperk od 16 hodin uskuteční tradiční Vánoční koncert Šumperského dětského sboru. Účinkují Růžové děti, Barevné děti, Plameňáci a Motýli.

V neděli 15. prosince od 9:30 do 10:45 hodin si můžete jít zabruslit na Zimní stadion v Šumperku, tato doba je tu vyhrazena pro bruslení veřejnosti.

Vánoce v ruční papírně se uskuteční v sobotu 14. prosince a v neděli 15. prosince od 9 do 17 hodin v Ruční papírně ve Velkých Losinách. Můžete si vyrobit vlastní ruční papír s vánoční průsvitkou, vyrobit si originální přání a nakoupit různé dárkové zboží.

V Pradědově dětském muzeu v Bludově si můžete v neděli 15. prosince od 9 do 18 hodin vyrobit s dětmi dárky pro zvířátka.

Na Vánoční pohádku s koledami si můžete zajít v neděli 15. prosince v 10 hodin do Mateřského a rodinného centra Hnízdo v Zábřehu.

Adventní koncert sólistky Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a hosta opery Národního divadla Praha zazní v neděli 15. prosince v 16 hodin v Kostele svaté Barbory v Zábřehu.

Ve velkém sále Domu kultury v Mohelnici si můžete v sobotu 14. prosince v 15 hodin zajít na Vánoční koncert dechových hudeb. K tanci a poslechu zahrají od15.00 do 16.30 hodin Mohelanka a od16.30 do 18.00 hodin Loštický Veselka.

JESENICKO

WooXusní vánoční trhy proběhnou od čtvrtku 12. prosince do neděle 15. prosince vždy od 10 do 18 hodin před Wooxovou továrnou v Jeseníku. Přichystaný je bohatý dětský doprovodný program, zajímavé stánky, pravé vánoční punče a koledy.

Divadelní představení pro děti Vánoční zvoneček vypravuje je přichystáno na neděli 15. prosince od 15 hodin v divadle P. Bezruče v Jeseníku.

Třetí adventní koncert je na programu v neděli 15. prosince v 17 hodin Evangelickém kostele v Jeseníku (naproti Lidlu). Tentokrát zazní klasické vánoční melodie.

Tradiční Adventní koncert tentokrát s dechovým orchestrem mladých základní umělecké školy Jeseník se koná v sobotu 14. prosince od 17 hodin v kostele sv. Kateřiny ve Vidnavě.

Valášek a Cimbálová muzika Rochus zahrají svůj Vánoční koncert v neděli 15. prosince v 15 hodin v sále Sanatoria Edel ve Zlatých Horách.

Muzikálový příběh z Jesenicka Holendry můžete vidět v sobotu 14. prosince v 18 hodin v podání Divadelního souboru pod neziskovou organizaci Eduart ve velkém sále Kina Olympia v Javorníku. O hudbu se postarali Čechomor, Hradišťan, Vlasta Redl a Veronika Pazderová.