Do budějovického babyboxu někdo odložil novorozeně

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dnes v dopoledních hodinách bylo v českobudějovickém babyboxu nalezeno zdravé, novorozené dítě. Nyní je již v péči zdravotnického personálu z neonatologického oddělení.

Alarm se rozezněl v půl jedenácté ve čtvrtek 12. prosince 2019. Operátoři k boxu okamžitě vyslali personál Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. „Záchranáři zde nalezli zdravého, dobře ošetřeného, novorozeného chlapečka. Po základním lékařském vyšetření byl chlapec převezen do českobudějovické nemocnice a předán do péče kolegům z neonatologického oddělení,“ sdělila mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Ludvík Hess, zakladatel babyboxů, pojmenoval dnes nalezeného chlapečka Marek. Je to prý po řediteli Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Jedná se již o druhé dítě umístěné do českobudějovického babyboxu.

Ten zde funguje od 25. dubna 2012 a nachází se přímo na budově Zdravotnické záchranné služby. Provoz schránky je řízen počítačem a box je propojen se zdravotnickým operačním střediskem, kde se okamžitě po vložení dítěte rozsvítí obrazovka počítače, dojde ke spuštění zvukového i obrazového záznamu. Současně babybox rozešle SMS osobám k tomu oprávněným a na vybraných telefonech i vyzvání.