Drogového dealera z Chrudimi vytáhla policejní zásahovka přímo z auta

PARDUBICKÝ KRAJ – Chrudimsko a Pardubicko má zase o jednoho drogového dealera méně. Zásahovka ho vytáhla přímo z auta a než se muž stihl rozkoukat, ležel na zemi.

V minulých dnech po předchozím souhlasu státního zástupce zadrželi policisté z chrudimské pořádkové jednotky sedmatřicetiletého muže z Chrudimi. „Následně byl kriminalisty obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Obviněnému policisté kladou za vinu, že nakupuje a následně prodává drogu pervitin obsahující psychotropní látku metamfetamin,“ uvedla policejní tisková mluvčí Markéta Janovská.

Muž měl podle kriminalistů v několika případech drogu buď poskytnout zdarma, nebo prodat dalším osobám v Chrudimi, Pardubicích nebo v Chrasti. „Policisté také dali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, čemuž následně soud vyhověl a to především z důvodu, aby obviněný nepůsobil na svědky, nemařil objasňování skutečností důležitých pro trestní stíhání nebo aby neopakoval trestnou činnost,“ dodala mluvčí Janovská. Obviněný muž nyní čeká na verdikt ve vazební věznici, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Foto: Policie ČR