Najel na obrubník a převrátil auto na střechu

zdroj: HZS JMK

BRNO – Ve středu odpoledne uzavřela nehoda osobního auta Rokytovu ulici v obou směrech. Řidič osobního automobilu najel na obrubník, vůz se převrátil a začal hořet.

Podle policie se řidič nevěnoval dostatečně řízení. Kvůli havárii silnici uzavřeli. Z vozidla také unikly provozní kapaliny, které bylo třeba uklidit. Na místě zasahovali hasiči. Při jejich příjezdu bylo auto na střeše a kouřilo se z motoru. „Byli tam dva zranění, které jsme však naštěstí nemuseli vyprošťovat. Auto jsme otočili na kola a odklidili,” sdělil mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška. „Záchranná služba na místě ošetřila dva lehce zraněné, z toho jedno dítě. To jsme odvezli na kontrolu do Dětské nemocnice v Černých Polích a dospělého pak na kontrolu do Vojenské nemocnice,” uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Ve středu se staly ještě další nehody. Před čtvrtou hodinou odpoledne uzavřela dálnici D52 nehoda auta na 14. kilometru ve směru na Brno. O půl hodinu později a dva kilometry dřív bourala ještě další tři auta. Při havárii se zranily dvě osoby. Problémy byly ve středu i na dálnici D2, kde hořící přívěs kamionu se šrotem na 36. kilometru uzavřel směr na Brno.