Osudná chyba mladého řidiče v Sušici: Nedal přednost v jízdě!

SUŠICE – Chvilka nepozornosti a nekoncentrovanost stojí za dnešní dopravní nehodou, která se přihodila krátce před třináctou hodinou na křižovatce ulic 5. května a U Kapličky v Sušici.

Jednadvacetiletý řidič ze Švihovska v autě Škoda Felicia vjel do křižovatky z vedlejší silnice a nedal přednost osobnímu autu VW Golf, jehož překvapený řidič už stěží mohl zabránit blížící se katastrofě a došlo ke střetu. „Na místě nehody byly čtyři osoby v péči ZZS. Jednu osobu bylo třeba vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Hasiči dále zajistili místo události, provedli protipožární opatření a likvidaci úniku provozních kapalin,“ sdělil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Pracovnice záchranky Andrea Divišová k případu řekla: „Záchranka transportovala jednadvacetiletého muže a osobu mladší osmnácti let se středně těžkým zraněním do Klatovské nemocnice, dále pak devatenáctiletou ženu s lehkým zraněním do Sušické nemocnice.“ Mluvčí policie Dana Ladmanová pak informace doplnila: „Dechové zkoušky u obou řidičů dopadly s negativními výsledky. Policisté od obou aut zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Škoda je předběžně odhadována na 80 tisíc korun.“

Zdroj: HZS