Pomozte policii s vyšetřováním zneužití platební karty. Poznáte muže na fotografii?

Pokud muže na fotce poznáte, volejte 158. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu zneužití platební karty. Muž z Jihlavy ztratil pravděpodobně v ulici Matky Boží peněženku, kde byla i platební karta. Právě tu někdo zneužil při placení za zboží v prodejně.

„O peněženku přišel její majitel v první polovině listopadu v Jihlavě. Před jedenáctou hodinou večer mu v lokalitě ulice Matky Boží vypadla z kapsy, čehož si nevšiml, a odešel. Když druhý den zjistili, že peněženku nemá, zkontroloval účet a odhalil zneužití karty,“ vysvětlila policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že vznikla škoda za necelých 500 korun. Po zjištění muž kartu okamžitě zablokoval a ztrátu a zneužití nahlásil na policii.

Policisté případ vyšetřují a k jeho objasnění by mohlo výrazně přispět, kdyby znali totožnost muže na fotografii. Pokud muže poznáte nebo o něm máte jakoukoliv informaci, například kde se nachází nebo pohybuje, přihlaste se policii na tísňové lince 158. „Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu,“ uzavřela Jana Kroutilová.