Sedm hasičských jednotek bojovalo na Jesenicku nejen s ohněm, ale i se silným větrem a mrazem

Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

JESENICKO – Silný vítr zkomplikoval požár dřevěného přístřešku včera večer v obci Vápenná na Jesenicku, který se nakonec rozšířil na střechu bytového domu se čtyřmi byty.

Dřevěná kůlna začala hořet včera večer krátce po sedmé hodině v obci Vápenná na Jesenicku. Jelikož foukal silný vítr, oheň se brzy přenesl i na střechu a půdní prostory bytového domu se čtyřmi byty. Sedm hasičských jednotek tak bojovalo nejen s ohněm, ale i se silným větrem a mrazem. Požár se jim podařilo uhasit po 22. hodině. Museli přitom použít výškovou techniku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jeseníku a Zábřehu a pět jednotek dobrovolných hasičů z Vápenné, Žulové, Skorošic, Tomíkovic a Lipové-lázně.

“Hasiči museli rozebrat dvě třetiny střechy, aby mohli vyhledat a dohasit skrytá ohniska hoření a zabránit tak dalšímu šíření plamenů. Ohniska hledali s pomocí termokamery, kterou také na závěr prohledali celé požářiště,” uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Obyvatelům domu zajistil starosta obce náhradní ubytování. Někteří využili nabídky svých příbuzných. Dům v noci hlídala policie.

„Co přesně stálo za vznikem požáru a také výši způsobené škody budou v průběhu dnešního dopoledne policisté v součinnosti s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru zjišťovat,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Hasiči odhadují škodu na 600 tisíc korun.