Středoškoláci pozor, co takhle na zkušenou do francouzského Grand Est?

VYSOČINA – Kraj Vysočina zve středoškoláky ve věku 15 až 17 let ke studiu v regionu Grand Est ve Francii ve školním roce 2020/2021. Ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Remešskou akademií nabízí opět v rámci programu Rok ve Francii studentům středních škol z Kraje Vysočina možnost studovat na střední škole v oblasti Champagne-Ardenne.

„Předpokladem studia je znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Požadováno je složení zkoušky DELF alespoň úrovně A2, což je možné učinit ještě v březnu 2020. Přihlášky pro následující školní rok je možné podávat až do 29. února 2020,“ sdělil základní předpoklady Jan Skála z Krajského úřadu Kraje Vysočina, který zároveň zve zájemce z řad studentů, rodičů i pedagogů na informační seminář. Ten se uskuteční v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě v pondělí 27. ledna od 16.00 hodin.

Při ročním studiu ve Francii středoškoláci zlepší své dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubí své mezikulturní znalosti, poznají způsob života Francouzů a prožijí obohacující zkušenost. Náklady na pobyt studenta ve Francii hradí z velké části sama rodina. „Studenti z Vysočiny mají na rozdíl od zájemců z většiny ostatních krajů výhodu, že Kraj Vysočina poskytuje finanční prostředky na částečné pokrytí nákladů spojených se studijním pobytem. Stipendium v souladu se stipendijními pravidly Rady Kraje Vysočina pokryje zhruba třetinu vynaložených nákladů,“ doplňuje podstatnou informaci Jan Skála s tím, že přihláška do programu se všemi přílohami a další informační materiály jsou ke stažení na webových stránkách Kraje Vysočina.

Za deset let fungování programu Rok ve Francii úspěšně studovalo ve Francii 16 středoškoláků z Vysočiny a ve školním roce 2019/2020 zažívají tuto zajímavou a přínosnou zkušenost další tři studentky gymnázií v Pelhřimově a Telči.

Na rok do Francie vyrazily také Bára a Bětka z Vysočiny a jaké jsou jejich zážitky?