Svým zpěvem promlouvá k autistům krásná a nadaná Jana Šrejma Kačírková

Podpořit Autis Centrum České Budějovice a stát se patronkou dětí s autismem a jejich rodin se rozhodla rodačka z Českých Budějovic, sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Spolu s tenoristou Amirem Khanem a za doprovodu klavíristy Petra Jiříkovského vystoupí ve středu 18. prosince na benefičním koncertě v místním Evangelickém kostele. 

V programu zazní operní árie a dueta B. Smetany, A. Dvořáka, P. I. Čajkovského a G. Pucciniho, a také vánoční melodie. Výtěžek koncertu bude věnován Autis Centru, o.p.s., které pomáhá dětem a dospělým s autismem, a jejich rodinám. “Jsem velmi poctěná, že mě Autis Centrum požádalo o spolupráci. Sama jsem matka, mám malou holčičku a ani si nedovedu představit, čím rodiny nemocných musí procházet. Pokud jim mohu vnést alespoň trochu světla do života, s velkou radostí a pokorou to udělám, řekla ke svému prvnímu koncertu pro tuto organizaci sopranistka.

„Porucha autistického spektra neboli autismus patří k nejzávažnějším poruchám dětského mentálního vývoje“, vysvětlila ředitelka centra Milena Urbanová. „Člověk nedokáže přiměřeně komunikovat, navazovat sociální vztahy a rozvíjet fantazii a kreativitu. Vítáme každý podnět a pomoc a děkujeme agentuře ŠPORCL ARTS, že pro nás tuto benefici uspořádá“, dodala ředitelka Urbanová.

Koncert se koná 18. prosince 2019 od 19 hodin v Evangelickém kostele v Českých Budějovicích. Více informací o činnosti Autis Centra najdete na www.auticentrum.cz