Třebíčské radnici chybí fotky dvou bývalých představitelů, Jaroslava Joury a Miroslava Sedláčka

Třebíčskou radnici prozatím nikdy nevedla žena. I to vyčtete z nové galerie představitelů města. Foto: Město Třebíč

TŘEBÍČ – Na radnici v Třebíči najdete nově galerii představitelů města. Dva z nich však chybí. Nepodařilo se totiž sehnat fotografie pana Jaroslava Joury, který byl předsedou MNV v letech 1951 až 1957 a pana Miroslava Sedláčka, předsedy MěNV v letech 1976 až 1981.

„Pokud máte fotografii výše zmíněných pánů, prosíme o její zapůjčení k naskenování a zveřejnění v galerii,“ žádá tisková mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Galerii nechalo zpracovat město, ve spolupráci s archivářkou Státního okresního archivu v Třebíči Jitkou Padrnosovou. Téměř kompletní přehled můžete získat od pondělí 9. prosince v prvním patře radnice na Karlově náměstí. Najdete tu starosty i předsedy národního výboru od roku 1850 až dodnes.
„Galerie starostů přináší přehled vedoucích osobností třebíčské radnice, počínaje prvním voleným starostou Martinem Hasskem, přes předsedy národního výboru a porevoluční starosty až po současnost. V čele města zatím ani jednou nestála žena, dosud vedlo Třebíč celkem 32 mužů,“ popsal galerii starosta města Pavel Pacal.
Nejdéle zastával svoji funkci Jan František Kubeš, a to 24 let. V letech 1945 až 1989 nebyl představitelem města starosta, ale předseda Místního nebo Městského národního výboru.