V Brně mohou bezdomovci přespat v noclehárně i se psem

Zdroj: Město Brno

BRNO – Do brněnských nocleháren bude umístěno pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s sebou nemohou vzít psa.

Dvě psí boudy budou umístěny v Městském středisku krizové sociální pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni na ulici Masná 3. Dvěma boudami bude také opatřen Azylový dům pro lidi bez domova na ulici Bratislavská. „Ačkoliv jsou pro bezdomovce v zimě připravena teplá lůžka v noclehárnách, mnozí zůstávají na ulici kvůli svým psům, které si tam s sebou nemohou vzít. Po zimní sezóně umístění bud pro psy jako doplňkovou službu vyhodnotíme a připravíme na další sezónu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Momentálně je k dispozici pouze jedna psí bouda na ulici Mlýnská v Armádě spásy. V Brně žije okolo 1600 bezdomovců, jejich počet se stále zvyšuje. Roste počet lidí, kteří využívají pomoci sociálních služeb. Pro bezdomovce je připraveno 363 lůžek v nočních krizových centrech, noclehárnách, azylových domech a bytových jednotkách.