Vylákal z tchýně přes čtvrt milionu korun. Nyní je trestně stíhán

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JINDŘICHŮV HRADEC – Podvodem v rodinném kruhu se nyní zabývají jindřichohradečtí policisté, dnes k tomuto případu zveřejnili informace. Vykutálený zeť zde totiž ze své tchýně vylákal něco přes čtvrt milionu korun. Tomu všemu přihlížela dcera podvedené ženy.

K tomuto podvodnému jednání mělo dojít v období od července 2017 do 11. prosince 2019. „Podezřelý muž pod různými smyšlenými legendami a lživým utvrzováním poškozené, že na svém bankovním účtu disponuje dostatečnou, avšak neoprávněně blokovanou hotovostí, sám nebo prostřednictvím své manželky, dcery poškozené, měl od této postupně vylákat finanční hotovost ve výši nejméně 340 000 korun,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Konal tak i přesto, že si byl vědom, že nebude schopen svým závazkům dostát. Díky dluhům se totiž s manželkou dostali až do insolvence. „Přes opakované urgence své tchýně a poškozené ani část vypůjčených peněz dosud nevrátil,“ konstatovala Millerová.

Jindřichohradečtí policisté tedy ve středu 11. prosince 2019 proti tomuto muži zahájili úkony trestního řízení a případem se i nadále budou intenzivně zabývat.