Zelené srdce Čech o sobě dává vědět!

Ilustrační foto: @brdyapodbrdsko

PŘÍBRAM – Kouzelná a trochu divoká krajina lesů, plání a kopců s nádhernými výhledy bývá označována za Zelené srdce Čech. Turistická oblast Brdy a Podbrdsko zasahuje na severu až ke Zbraslavi, odkud se rozbíhá jihozápadním směrem po obou stranách dálnice D4 kolem Řevnic do Mníšku pod Brdy, přes Dobříš až k Příbrami. Odtud lemuje CHKO Brdy až k Rožmitálu pod Třemšínem.

„Brdy a Podbrdsko jsou destinací, která vybízí k pomyslnému útěku z civilizace. Můžete se „ztratit“ v hlubokých lesích, poslouchat ticho nebo si jen vyčistit hlavu. A kdyby už samoty a klidu bylo příliš, můžete navštívit řadu zámků a památek, ať už technických nebo sakrálních,” říká starosta města Příbram Jan Konvalinka.

Před rokem vzniknul na pomoc trochu opomíjenému regionu spolek Turistická oblast Brdy a Podbrdsko. Vedle zakládajících členů, kterými jsou Středočeský kraj, město Příbram, Mikroregion Hořovicko, město Řevnice a Ekologické centrum Orlov se do činnosti turistické oblasti zapojilo jako řádný člen město Mníšek pod Brdy. Na základě partnerské smlouvy byla navázána spolupráce s obcí Obecnice a firmami Rekreace Brdy a Esmarin.

Hlavní oblastí činnosti spolku je propagace Brd a Podbrdska a turistické nabídky jak v regionu, tak za jeho hranicemi. “Míst, která zde stojí za návštěvu, je spousta. Je na spolku dát o nich vědět, a rozvíjet celý region tak, aby se stal destinací směle konkurující zavedeným turistickým oblastem jako jsou Český ráj nebo Šumava,“ dodává starosta. Na webu spolku můžete už teď nalézt databáze cílů a výletů a také kalendář akcí. Na jaro v příštím roce spolek připravuje i značení více jak 200 km cyklistických tras v CHKO Brdy a okolí.