Anonym vyhrožoval útokem na Uherskohradišťskou nemocnici. Policie ho dopadla ve Zlíně

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Policisté včera odpoledne zasahovali v Uherskohradišťské nemocnici. Rozruch způsobil anonymní telefonát, po kterém nemocnice přijala zvláštní bezpečnostní opatření. „Včera krátce po patnácté hodině odpoledne jsme přijali na lince 158 oznámení o anonymním telefonátu v Praze na Ministerstvo zdravotnictví ČR, kam mužský hlas oznámil, že má zdravotní potíže a nikdo ho nechce vyslyšet. Dále uvedl, že by se v Uherskohradišťské nemocnici mohlo stát to, co se stalo v Ostravě,“ informovala dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ve spolupráci s městskými strážníky a vedením nemocnice přijala policie opatření pro zvýšení bezpečnosti. „Na místo vyjelo několik policejních hlídek. V nemocnici zasedl krizový štáb, který stanovil další postup k zajištění bezpečnosti osob. Některé vchody do nemocnice byly uzavřeny, ostatní vstupy hlídala policie, která kontrolovala osoby nacházející se v nemocnici a přicházející do nemocnice,“ popsala Javorková.

Okamžitě se rozjelo pátrání po muži, který na linku volal. „Za hodinu a půl jsme již věděli, kdo je autorem telefonátu. Muže z Uherskohradišťska pak policisté z pohotovostního a eskortního oddělení zadrželi ve Zlíně, v místě jeho současného pobytu, krátce po sedmnácté hodině. Jedná se o osmapadesátiletého muže, který měl při zadržení v dechu 1, 96 promile alkoholu,“ sdělila Javorková. Ten strávil noc v policejní cele, odkud ho dnes ráno policie předala uherskohradišťským kriminalistům.

Policisté zjistili, že muž žádnou legálně drženou zbraň nevlastní. Nyní je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy, za který mu hrozí až pět let ve vězení.

Podle Javorkové kriminalisté stále na případu pracují a plánují dnes provádět domovní prohlídky. „Po zahájení trestního stíhání pro trestný čin šíření poplašné zprávy podá vyšetřovatel podnět na návrh na vzetí do vazby. Osmapadesátiletý muž má devět záznamů v rejstříku trestů násilného i majetkového charakteru,“ dodala Javorková.