Malí rytíři, přijďte na vsetínský zámek! V podzemí přibyla rytířská herna

Foto zdroj: Muzeum regionu valašsko

VSETÍN – Oblíbená interaktivní expozice Templářský sklípek v podzemí vsetínského zámku se rozrostla. Malí i velcí rytíři si nově mohou užít několik atrakcí v nové místnosti. Krom jiného zde najdete i malý dřevěný katapult, se kterým můžete zkusit dobýt repliku hradu. „Je tady toho samozřejmě ještě mnohem víc, na své si přijdou nejen děti, ale i dospělí,“ láká kurátor expozice Pavel Mašláň.

Templářský sklípek je replika rytířského sálu, ve které se dozvíte spoustu zajímavostí o historii templářského řádu a jeho působení na Vsetínsku. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet rytířskou zbroj nebo nahlédnout do středověké kuchyně. V rámci nedávného Zámeckého adventního kouzlení otevřelo Muzeum regionu Valašsko další prostor ve sklepení, který navazuje na expozici a je pojat jako rytířská herna.

Templářský sklípek si můžete prohlédnout v rámci jednoho vstupného při prohlídce celého muzea i některé z výstav. Když už budete na vsetínském zámku, rozhodně nevynechejte ani návštěvu vyhlídky ve věži, do které vystoupáte skrz velmi zajímavou expozicí o přírodě kolem nás.