OBRAZEM: Dálnice z Přerova do Lipníku nad Bečvou je konečně v provozu

PŘEROV – Včera byl zprovozněn čtrnáctikilometrový úsek dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. Tím se zkracuje doba dojezdu mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou a od dopravy se uleví i obyvatelům obcí Lýsky a Osek nad Bečvou.

Včera odpoledne se řidiči poprvé projeli po nové trase dálnice D1 na Moravě. Součástí čtrnáctikilometrového úseku dálnice mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou jsou tři rozsáhlé mimoúrovňové křižovatky, 24 mostů, 7 kilometrů protihlukových stěn a 19 portálů dopravního značení s velkoplošnými dopravními značkami.

Dobudování uceleného dálničního tahu D1, který spojuje hlavní průmyslové oblasti státu, je klíčové pro zajištění dalšího rozvoje České republiky. Zprovozněním úseku mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou jsme se přiblížili k celkovému dokončení D1, postavit nám zbývá posledních 10 kilometrů z Říkovic do Přerova. Na tuto stavbu byla před třemi týdny konečně vydána změna územního rozhodnutí. Věřím, že během příštího roku se podaří zajistit stavební povolení i přes odpor občanských sdružení. Zároveň vysoutěžíme zhotovitele, abychom mohli nejpozději v roce 2021 stavbu zahájit“, představil plány na dokončení dálnice D1 generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Stavba trvala víc jak čtyři roky stála skoro 3 miliardy korun.