Okradený majitel statečně stíhal zloděje, došlo i na střelbu

Ilustrační foto_Tomáš Branda

TŘEBÍČSKO – Nebezpečná honička zlodějů a okradeného majitele se odehrávala ve čtvrtek 12. prosince na Třebíčsku. Tři zloději si vyhlídli garáž u hájenky na Třebíčsku a vydali se krást. Jenže je přistihl majitel, začal je v útěku pronásledovat a došlo i na střelbu. Nakonec se do práce dala zásahová jednotka a všechny tři pachatele se podařilo zadržet.

„Zloději z garáže odcizili kompresor a různé nářadí. Bezprostředně po krádeži je ale na místě přistihl majitel a pachatelé se dali na útěk. Nasedli do odstaveného osobního vozidla Ford Focus stříbrné barvy a z místa ujížděli,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Majitel nasedl do auta a začal je pronásledovat. Zloději po něm začali střílet a do silnice vhazovali věci, které ukradli, aby mu zabránili ve stíhání.
To už se do akce zapojili všechny policejní hlídky z Vysočiny s cílem stříbrné auto co nejrychleji vypátrat. „Obrátili jsme se okamžitě s naléhavou výzvou k veřejnosti o pomoc při pátrání po vozidle a jeho posádce cestou zveřejnění na twitteru a zveřejněním ve sdělovacích prostředcích. Veřejnost jsme varovali, aby se v žádném případě nikdo nesnažil vozidlo nějak zastavovat a posádku vozidla zadržovat. Vzhledem k použití zbraně na místě činu bylo pravděpodobné, že pachatelé mohou být stále ozbrojení,“ upřesnila Dana Čírtková.
Mezitím se rozjelo důkladné operativní šetření s cílem vypátrat majitele nebo uživatele auta. Kriminalistům se podařilo kolem šestnácté hodiny podezřelé vozidlo vypátrat odstavené u domu v malé obci na Žďársku. Chyběly registrační značky. Na místo dorazila zásahová jednotka policistů sousedního Jihomoravského kraje. „Policisté zadrželi v domě, za kterým bylo odstavené hledané vozidlo, dvě osoby a převezli je do policejní cely,“ doplnila Dana Čírtková.
Kriminalistům se další šetřením podařilo zjistit, že se na trestné činnosti na Třebíčsku skutečně podíleli tři muži a všechny se podařilo zadržet.

Případem se zabývají třebíčští kriminalisté. Trojice pachatelů čelí podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním. Další okolnosti celého případu jsou předmětem policejního prověřování. Stejně tak kriminalisté prověřují, jestli trojice pachatelů nemá na svědomí další trestnou činnost.

„Veřejnosti děkujeme za všechny poznatky, které nám lidé sdělovali na linku 158 s cílem co nejdříve hledané vozidlo vypátrat. Velice si spolupráce a pomoci veřejnosti vážíme,“ uzavřela s díky Dana Čírtková.