Seniora napadl kladivem a obral ho o důchod. Daleko ale neutekl

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Pouze hodinu unikal šestadvacetiletý lupič, který kladivem napadl a okradl seniora v obci na Zlínsku. Důvodem byl desetitisícový důchod, který seniorovi právě přinesla pošťačka. Teď už lupič sedí ve vazební věznici a čeká na trest. „Za zvlášť závažný zločin loupeže může dostat až desetiletý trest odnětí svobody,“ sdělila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková, která dnes o případu informovala.

Mladý muž přišel k rodinnému domu dvaašedesátiletého seniora v pondělí kolem půl jedné. Ten ho pustil dál, protože mu před nedávnem prodával auto. „Při návštěvě seniora nejprve žádal pomoc při opravě auta, potom seniora dvakrát udeřil přineseným kladivem do hlavy a odcizil mu částku přesahující deset tisíc korun. Jednalo se o důchod, který seniorovi asi půl hodiny před příchodem muže přinesla poštovní doručovatelka,“ popsala Javorková.

Poté co zloděj odešel, zraněný muž přivolal policii. Na místo přijeli i záchranáři, kteří mu tržnou ránu na hlavě ošetřili a odvezli ho do nemocnice.

Policisté od seniora získali popis muže i vozidla a okamžitě informovali hlídky ze Zlínského kraje i okolních krajů. Netrvalo dlouho a muže vypátrali. Ve vozidle VW Passat ho zadržela prvosledová hlídka přerovských policistů. „Při kontrole působil nervózně a neklidně. Měl u sebe přes deset tisíc korun, ke kterým uváděl, že je našel na trolejbusové zastávce ve Zlíně,“ řekla Javorková. Ve voze kladivo nenašli, později je ale muž dovedl na místo, kde kladivo při cestě ze Zlínska zahrabal do hlíny.

Policisté podezřelého muže z Přerovska zadrželi a odvezli na přerovské obvodní oddělení policie, kde si ho převzali zlínští kriminalisté. „Krajští kriminalisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Současně podal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a včera dopoledne jsme muže eskortovali do vazební věznice,“ dodala Javorková.