Valašské Meziříčí pomůže obětem střelby v Ostravě. Přidejte se

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Útok dvaačtyřicetiletého střelce ve Fakultní nemocnici v Ostravě si vyžádal sedm obětí na životech. Úterní tragická událost vyvolala u veřejnosti obrovskou vlnu solidarity. Nemocnice proto zřídila sbírkový účet, na který mohou lidé přispívat pozůstalým a obětem útoku. Pomocnou ruku nabídlo i Valašské Meziříčí, které se rozhodlo přispět částkou devadesáti tisíc korun.

Příspěvek včera schválili zastupitelé. „Nikdo z nás si nedokáže představit, čím si tito lidé prošli a jak se dnes jejich blízcí cítí. Zastupitelé se proto jednomyslně rozhodli podpořit každou z rodin dotčených střelbou částkou deseti tisíc korun. Celkově se tak jedná o devadesát tisíc, které poskytneme ve prospěch rodin zraněných a obětí,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Podobným způsobem město postupovalo i před čtyřmi lety, kdy finančně podpořilo rodiny zasažené tragickou střelbou v Uherském Brodě. Na účet 73030761/0710 zřízený ostravskou nemocnicí mohou přispět i jednotlivci, a to až do konce března příštího roku.