Vánoční koncert Báry Basikové již tuto sobotu!

Báře Basikové, jedné z našich nejvýznamnějších zpěvaček, bude patřit sobotní večerní program na veletrhu Stříbrné vánoční dny, kdy její vystoupení bude vrcholem celé události. Naše nejosobitější zpěvačka se zde představí v netradičním spojení se symfonickým tělesem Prague Lecian Strings a zazpívá nejen své hity, ale také známé písně z muzikálů a filmů i další známé skladby. Hoďte předvánoční stres za hlavu a přijďte se nechat hýčkat oblíbenými melodiemi! 

Zpěvačka Bára Basiková za sebou nemá zrovna lehké období. Třetí rozvod s manželem Petrem Polákem nesla těžce… A ten smutek můžeme někdy zahlédnout i za jejím úsměvem. „Lidi se domnívají, že jsem strašně suverénní nebo odtažitá, nepřístupná. Ale jsem obyčejný normální člověk, chodím nakupovat, jsem zvyklá chodit na poštu, stát frontu a jezdit mastnou tyčí. Někdy jezdím načerno. Ještě mě nechytli,“ přiznala nakonec Bára s potutelným úsměvem.

Po více než roce od rozchodu je stále sama a štěstí nachází v práci, které má naštěstí víc než dost. Za svůj největší životní úspěch ale považuje své děti. Dvojčata Anna a Marie jsou již dospělé dámy. Společnost jí tedy dělá jediný syn, jedenáctiletý Theodor.

Zpěvačka Bára Basiková začínala v 80. letech s rockovými skupinami Precedens a Stromboli. Natočila čtrnáct sólových alb a na padesáti dalších se podílela. Ztvárnila hlavní role v divadelních a muzikálových představeních, jako byly Jesus Christ Superstar, Rusalka, Johanka z Arku, Kleopatra, Lucrecia Borgia, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi, Kapka medu pro Verunku a další. Napsala román Rozhovory s útěkem, mnoho povídek, fejetonů a textů k písním. Získala řady významných cen a umístění v mnoha anketách. V současné době koncertuje se skupinou STROMBOLI a obnovenou kapelou Basicband, účinkuje v muzikálu Jesus Christ Superstar.