Na Písecku vyhasl život. Nepřipoutaná řidička narazila do stromu

Smrtelná nehoda na Písecku (zdroj Policie ČR)

PÍSECKO – Dnes dopoledne došlo k další tragické nehodě na jihočeských silnicích. Sedmdesátiletá řidička na Písecku bohužel nezvládla řízení na rozbředlé sněhové pokrývce a narazila do stromu. Na místo byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby. Žena bohužel zemřela.

Nehoda se stala v sobotu 14. prosince 2019 krátce po desáté hodině dopolední na silnici třetí třídy číslo 12119. „Řidička jela sama ve vozidle značky Opel ve směru od Čimelic na Královu Lhotu. Na rovném úseku silnice, při vjíždění do levotočivé zatáčky nezvládla řízení a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do stromu,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Na místě přistál rovněž vrtulník letecké záchranné služby. Žena však utrpěla vážná zranění, že i přes veškerou péči záchranářů krátce po nehodě zemřela. „V době nehody byla silnice pokryta rozbředlou sněhovou pokrývkou. Na tragické následky této nehody měla pravděpodobně vliv také skutečnost, že řidička nebyla při jízdě připoutána bezpečnostními pásy,“ konstatovala Schwarzová.

Stala se tak 68. obětí smrtelných dopravních nehod na jihočeských sinicích v tomto roce.