Cizinec kradl před autosalonem

TRUTNOVSKO – Třicátník se vloupal do areálu autosalonu, aby si trochu přilepšil. Netušil, že ho pozoruje náhodná svědkyně a celou akci mu zkazí. Okresní soud již nad zlodějem vynesl rozsudek, který muže rozhodně nepotěšil.

Jednatřicetiletý muž cizí národnosti si v sobotu 7. prosince vytipoval jeden autosalon v Trutnově, kde si chtěl trochu přilepšit. Zalíbilo se mu vozidlo VW Tiguan, které stálo zaparkované v oploceném areálu salonu. Pomocí doneseného nářadí se pokoušel demontovat čtyři hliníkové disky i s pneumatikami, ale nečekaně ho vyrušila kolemjdoucí. Svědkyně ihned zavolala na policii, zatímco zloděj z místa činu prchal s prázdnou. „Nedaleko nechal pachatel dokonce i zaparkované vozidlo, do kterého chtěl lup naložit. Policisté případ zadokumentovali a vozidlo zajistili,“ říká policejní tiskový mluvčí Lukáš Vincenc.

Za několik dní si drzý poberta na policii pro auto sám došel v domnění, že nikdo nic netuší. Vozidlo mu však vydáno nebylo, neboť patřilo jeho přítelkyni. Cizinec byl podroben výslechu a pod tíhou jistých nesrovnalostí ve výpovědi se nakonec sám přiznal. Prý chtěl vylepšit svou tíživou finanční situaci. Majiteli autosalonu byl tak zachráněn majetek v hodnotě 40 tisíc korun. „Muže nyní čeká vyhoštění ze země v délce čtyř let a náhrada vzniklé škody na poškození vozidla a oplocení objektu přesahující částku 14 tisíc korun,“ dodává mluvčí.